Starostlivosť o vlasy: 7 tipov, ako sa správne starať o vlasy

Túžite po krásnych, dlhých, plných a lesklých vlasoch, ktoré vám budú všetci závidieť, ale keď sa pozriete do zrkadla, to, čo máte na hlave, sa najviac podobá na vrabčie hniezdo? V tom prípade nezúfajte. Aj keď výsledok neuvidíte zo dňa na deň, správna starostlivosť vás môže časom priblížiť k vysnívanému cieľu. Čo však musíte urobiť, aby ste sa tam dostali?

starostlivosť o vlasy

 

Možno sa neustále pýtate, ako je možné, že niektoré ženy majú krásne a bujné kučery, zatiaľ čo vy stále bojujete s tenkou a suchou slamou na hlave, z ktorej sa nedá vytvoriť žiadny poriadny účes. Možno však máte opačný problém a vašou najväčšou komplikáciou sú buď poškodené a lámavé vlasy, alebo nadmerná mastnota pri korienkoch, ktorá vás núti umývať si ich každý deň.

Aj keď v týchto prípadoch potrebujú vlasy niečo trochu iné, aby sa im darilo, existuje niekoľko základných pravidiel, ktoré by mal pri starostlivosti o ne dodržiavať každý. Len tak sa kvalita vašich vlasov môže časom zlepšiť, aby ste sa začali cítiť sebavedomejšie a ženskejšie.

Nebudeme vás však dlhšie napínať a spoločne sa pozrieme na kroky správnej starostlivosti o vlasy uvedené nižšie.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Výživa vlasov

Hoci si možno myslíte, že pod pojmom výživa vlasov rozumieme tú, ktorá sa aplikuje zvonka, opak je pravdou. Na to, aby mali vlasy dobrý základ, je potrebné prijímať vitamíny, bylinky, minerály a ďalšie dôležité látky predovšetkým vnútorne.

Keďže mnohé látky sa navzájom podporujú vo svojich pozitívnych účinkoch, vyskúšajte dlhodobé užívanie viaczložkových doplnkov na vlasy, ktorých komplexné zloženie prospeje aj pokožke a nechtom. Na zadnej etikete hľadajte najmä vitamín E, vitamíny skupiny B, prasličku, žihľavu, pivovarské kvasnice, zinok a mnoho ďalších látok, ktoré chránia bunky pred predčasným poškodením, podporujú tvorbu nových a pomáhajú znižovať vypadávanie vlasov.

správna starostlivosť o vlasy

Správny šampón a kondicionér

Ďalším dôležitým bodom, ktorý by ste nemali ignorovať, sú kvalitné šampóny a kondicionéry, ktoré používate pri pravidelnom umývaní. Zabudnite však na to, že si na vlasy dáte šampón z drogérie, ktorý obsahuje drsné chemikálie. Namiesto toho si vyberte prírodný šampón a kondicionér bez sulfátov, ktorý obsahuje rastlinné výťažky a vitamíny.

Určite neurobíte chybu, ak v ich zložení budete hľadať kofeín, kurkumu, šťavu z aloe vera, konopný extrakt, extrakt zo žihľavy, mätu a podobne. Po nanesení kondicionéru na vlasy potom nezabudnite niekoľko minút počkať, aby mohol dostatočne dlho pôsobiť.

Pozor na teplo!

Veľkým prehreškom, ktorý viditeľne poškodzuje vlasy, je častý tepelný styling, pri ktorom nepoužívate ochranu vlasov a volíte vysoké teploty. (To, že môžete žehličku na vlasy zahriať na maximum, neznamená, že by ste ju mali používať.)

Ak sa chystáte fénovať vlasy, nikdy to nerobte, keď z nich kvapká voda. Namiesto toho ich na niekoľko minút zabaľte do uteráka z mikrovlákna a počkajte, kým absorbujú prebytočnú vlhkosť. Tiež si zaobstarajte kvalitný sprej na ochranu pred teplom a nebojte sa ho používať.

Česanie

Ani česanie vlasov nie je úplne bez rizika. Jednou z hlavných zásad je česať si vlasy čo najmenej. Prečo? Pretože česanie vlasy poškodzuje. Okrem toho, ak máte zamotané končeky, vždy ich najprv rozčešte a až potom prečešte celú dĺžku vlasov. Snažte sa tiež vyberať jemnejšie hrebene a kefy z vlákien, ktoré sa dokážu prispôsobiť vašim vlasom, nie naopak (vhodné sú napríklad prírodné štetiny a pružné plastové zuby.) Nikdy si vlasy nerozčesávajte, keď sú ešte mokré, pretože vtedy sú najzraniteľnejšie.

Frekvencia umývania

Každodenné umývanie vlasov nie je pre ne ani trochu prospešné. V ideálnom prípade sa preto snažte znížiť frekvenciu na aspoň raz za dva až tri dni. Časom možno zistíte, že sa vaše vlasy samy od seba prestanú toľko mastiť a nakoniec vám bude stačiť umývať ich raz týždenne. Pri umývaní sa tiež snažte vyberať teplú, nie horúcu vodu a šampón nanášajte len ku korienkom. Počas oplachovania potom samovoľne steká do dĺžok, čo často stačí na ich vyčistenie.

ako sa starať o vlasy

Olej

Poškodené a suché končeky a dĺžky vlasov môžete narovnať tak, že aspoň raz týždenne (pred umývaním) použijete olejový zábal na vlasy a necháte ho pôsobiť aspoň 30-60 minút pod uterákom/vanou. Na tento účel je ideálny olivový, arganový alebo kokosový olej. Môžete však experimentovať aj s marulovým olejom.

Zastrihávanie koncov

Vaše vlasy nikdy nebudú vyzerať dobre, ak budete ignorovať potrebu pravidelného profesionálneho stylingu. Raz za tri mesiace sa objednajte ku kaderníkovi, aby vás zbavil poškodených končekov a vytvaroval vaše vlasy. Keďže sa poškodené a zničené končeky nebudú neustále lámať, nedôjde k samovoľnému skracovaniu vlasov.

Čo je pre vlasy najprospešnejšie?

Vlasom najviac prospieva dobrá vnútorná výživa, o ktorú sa starajú viaczložkové prírodné doplnky. Nezabudnite ich však kombinovať aj s prírodným šampónom a kondicionérom bez sulfátov, ktoré vlasom dodajú hebkosť a silu a podporia ich rast. V neposlednom rade nezabúdajte na uplatňovanie ďalších vyššie uvedených tipov, ktoré vám pomôžu zabrániť zbytočnému poškodeniu vlasov a umožnia im využiť ich potenciál.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *